Historie

Historie společnosti Arvato začala před více než 180 lety, když Carl Bertelsmann založil v Gütersloh tiskárnu. To byl první krok k rozvoji divize, která má dnes nejvíce zaměstnanců z celého koncernu Bertelsmann. Na začátku byl tisk a distribuce knih, později poskytovatel služeb pro externí zákazníky. Tak se zrodilo Arvato, začalo růst, rozvíjelo nové oblasti, vyvíjelo inovativní produkty a expandovalo na jiné kontinenty - dokud se nestalo tím, čím je dnes: jedinečným, mezinárodním poskytovatelem služeb, který zaujímá přední postavení v různých oblastech trhu.

Milníky:

Rok 2014 - Expanze na poli e-commerce

Jedna z největších transakcí v dějinách podnikání: Arvato získalo podstatnou část společnosti Netrada - vedoucího poskytovatele služeb v oblasti e-commerce a logistiky pro módní průmysl. Arvato tak posílilo svji pozici a stalo se vedoucím poskytovatelem služeb v oblasti e-commerce v Evropě.

Rok 2012 – 100 milionů telefonů pro Čínu

Arvato upevnilo v Číně svoji pozici v oblasti telekomunikací. V srpnu firma vyexpedovala sto milióntý mobilní telefon. To vše se podařilo díky efektivním logistickým procesům a distribuční síti.

Rok 1995 – Spolupráce s firmou Microsoft

Při spuštění nového operačního systému Windows 95 se celosvětový producent rozhodl spolupracovat s Bertelsmann Marketing Service. Společný projekt proběhl úspěšně a stal se základem pro dlouhodobou spolupráci.

Rok 1993 – První CRM/Loyalty program a servis

„Miles&More (Lufthansa)“ byl prvním loyalty programem. Od té doby se kontinuálně rozvíjely služby v péči o zákazníka. Vznikly nové projekty jako služby v oblasti call center.

Na základě zakázky z divize mobilních telefonů Mannesmann – později Vodafone – jsme v listopadu tohoto roku vyexpedovali ve Versmoldu první mobilní telefon. Byl to začátek obdivuhodné spolupráce.

Rok 1976 - Mezinárodní aktivity

Založení a převzetí tiskáren v USA, Španělsku a východním Německu.

Rok 1972 - Francie

Arvato začíná podnikat ve Francii.

Rok 1966 - Založení Knižního klubu

Z tohoto podniku vzešel pozdější Direct a připojily se později aktivity jako Lettershop a marketingová logistika.

Rok 1959 - Založení firmy Kommissionshaus „Buch und Ton“

Nová firma začala dodávat knihkupcům a klubovým pobočkám vlastní produkty, současně se ale otevřela vnějšímu trhu. Olms Verlag byl v roce 1960 prvním nakladatelstvím, který si vybral pro své dodávky Kommissionshaus. Tak začala nová éra: obchod se službami pro jiné firmy.

Rok 1835 - Založení nakladatelství Bertelsmann Verlag

Právě před jedenácti lety začal Carl Bertelsmann (1791–1850) provozovat v Gütersloh tiskárnu. Nakladatelství zpočátku vydávalo křesťansko - protestantskou literaturu, beletrie následovala až o něco později.

Web arvato services používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení.